Takviye ekipler gönderildi! Maltepe'de askeri alandaki yangın büyüyor

Yeni Çağ

İstanbul Maltepe’de bulunan bir askeri bölgedeki otluk alanda yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Yangın saat 16.30 sıralarında Fındıklı Mahallesi’nde bulunan askeri bölgedeki otluk alanda çıktı. Rüzgarın etkisiyle alevler kısa sürede geniş bir alana yayıldı ve birçok noktadan alevler yükseldi. Yangın nedeniyle gökyüzünü dumanlar kapladı.  İhbar üzerine olay yerine başta Ataşehir olmak üzere, Maltepe, Kartal ve Kadıköy’den itfaiye ekipleri sevk edildi. 

ÇALIŞMALARA ASKERLER DE KATILDI

Yangın söndürme çalışmalarına itfaiye ekiplerinin yanı sıra askerler ve yangın söndürme helikopteri de katıldı. Yaklaşık 100 dönümlük alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 2 buçuk saatlik çalışması sonucu kısmen kontrol altına alındı. Yangının kontrol altına alındığı noktalarda itfaiye ekipleri soğutma çalışması yaparken kalan kısımların söndürme çalışmaları ise devam ediyor. 

ek-fotograflarla-maltepede-askeri-alandaki-yanginin-havadan-fotograflari-9165-dhaphoto1-003.jpgek-fotograflarla-maltepede-askeri-alandaki-yanginin-havadan-fotograflari-9165-dhaphoto4-001.jpgek-fotograflarla-maltepede-askeri-alandaki-yanginin-havadan-fotograflari-9165-dhaphoto7-001.jpgmaltepede-askeriyenin-icindeki-otluk-alanda-yangin-1-8009-dhaphoto1-003.jpgmaltepede-askeriyenin-icindeki-otluk-alanda-yangin-1-8009-dhaphoto2-002.jpg

Tamamını okuyun

Bir cevap yazın