DUVAR

“Fransız’ın Galatasaray Lisesi’nde okursanız. Böyle kafa karışıklığı yaşarsınız” diyen Akit yazarına Galatarasay Kulübü’nden tepki geldi.

DUVAR – Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’nun, Galatasaray Lisesi için söylediği “Bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistem ile kurulan bir okul” sözlerine Galatasaray Kulübü’nden yanıt geldi.

Karahasanoğlu, 29 Temmuz günü yayınlanan, “Yine Lozan, yine bildiğiniz angutluklar!” başlıklı yazısında, Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı’ya yönelik olarak, ” ‘Lozan zaferdir’ diyorlarsa Türkiye için değil Fransa için zafer olduğunu söylüyorlardır. Eee Fransız’ın Galatasaray Lisesi’nde okursanız. Böyle kafa karışıklığı yaşarsınız” diye yazmıştı.

Altaylı da köşesinden Karahasanoğlu’na “Derim hep ‘Cahille tartışma seni de öyle zannederler’ diye. Şimdi gel de bu cahile anlat anlatabilirsen Galatasaray Lisesi’nin Fransız değil yüzde bir milyon yerli ve milli olduğunu. Yahu okulu kuran ecdat dediğiniz Abdülaziz. Sultan Abdülaziz. Padişah, padişah” diye cevap vermişti.

Tamamını okuyun

Bir cevap yazın